DOLAR %
EURO %
ALTIN
BITCOIN %
Ankara

PARÇALI BULUTLU

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

13 okunma

Bahçeli’den Akşener’e: Cumhur İttifakı’na kumar masası diyenlerin ahlakına şaşarım

ABONE OL
20 Kasım 2022 17:00
0

BEĞENDİM

ABONE OL

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Samsun’da “2023’e Doğru: Aday Belli, Karar Net” mitinginde konuştu.

Bahçeli’nin konuşmasından öne çıkanlar şöyle oldu:

TÜRKİYE YÜZYILI VİZYONU YAYINDAN ÇIKMIŞ OK GİBİDİR: 4 Eylül 2022’de Sivas, 25 Eylül’de Erzurum, 16 Ekim 2022’de Konya’daydık. 23 Ekim’de Manisa, 13 Kasım’da Elazığ’daydık. Bugün de Cumhuriyet’e giden yolun ilk adımının atıldığı Samsun’dayız, tarihin ve milletin huzurundayız. Bu muhteşem manzara Türkiye’nin şahlanışıdır. Buradan şahit olduğum duygu seli karşısında bahtiyarlıkla çıkıyorum ki, MHP ile Cumhur İttifakı, Türk devletinin geleceğini kurtarmak, mazlum devletlere kılavuzluk etmek için dün olduğu gibi bugün de yarın da göreve hazırdır. 19 Mayıs 1919 Türk milletinin kendisine biçilmiş kefeni yırtarak tarihi yeniden yazdığı bir dönemin başlangıcıdır. 14 Mayıs 1919 günü Nişantaşı’ndaki Sadaret Konağı’ndan ayrıldıktan sonra beraberindeki Genelkurmay Başkanı Cevat Paşa, Mustafa Kemal Paşa’ya samimiyetle şunu sormuştur: “Bir şey mi yapacaksın Kemal?” Mustafa Kemal Paşa ise “Evet Paşam bir şey yapacağım.” dedi. O bir şeyden milli devlet doğruldu. Türk milleti tarih boyunca zilleti reddetti. Türk milleti var olduğu müddetçe esareti elinin tersiyle itti. Bu iradeye kilit vuramayacaklar, ambargo koyamayacaklar. Aynı zamanda 19 Mayıs 1919’da Cumhuriyet’in 100. yıl dönümünün de karar ve hareket merkezidir. Milli ilerleyişimizi durduramayacaklar. Türkiye Yüzyılı vizyonu yayından çıkmış ok gibidir menzile doğru ilerlemektedir.

ZİLLET İTTİFAKININ MASKESİNİ İNDİRMEKTE BİZİM İÇİN MİLLİ GÖREVDİR: Zillet partilerine 19 Mayıs ruhuyla direnecek misiniz? Türkiye’yi zalimlere rehin bırakmak için kuyruğa girmiş işbirlikçi siyasetçilere karşı koyacak mısınız? Bu yıl içinde sırayla kurdukları eğri bacaklı masalarda 8 kez toplanmışlar bir arpa boyu mesafe alamamışlardır. İçine düştükleri buhranın bizi alakadar eden bir tarafı yoktur. Türkiyemizin itibarını tehlikeye atacak ilişkileri olduğundan dolayı zillet ittifakının maskesini indirmekte bizim için milli görevdir. Çıkarları dışında hiçbir şeylerini düşünmeyen partilere itibar edinir mi? Zillet ittifakı kuklacıdır, kuklacı ise Türkiye düşmanlarıdır. Çıkmaz bir siyaset yolunu seçmişlerdir. Zillet ittifakı karanlık bir projedir. Her birinin gizli ajandası ve farklı adayları var. Türk milleti Lozan öncesine döndürülmek istenmektedir. Dışarıda taviz türbülansına kapılan, içeride ise yalan talan politikalarına bel bağlayan muhalefet partileri Türkiye’nin karşı cephesinde toplanmışlardır. Milli ilerleyişimizi durdurmaya da takatleri yetmeyecektir. Zillet ittifakı karanlık bir projedir. Cumhur İttifakı’na kumar masası diyenlerin aklına ve ahlakına şaşarım. Asıl kumar masası bellidir. Türkiye Cumhuriyeti masada kurulmadı. Keyifleri yetene kadar yedi düvelle güç birliği yapsınlar Cumhur İttifakı çalışmaya bakacak. Belirsizliğin rotasını takip etme anlayışında değiliz.

Yol haritamız bellidir. Türk ve Türkiye Yüzyılı vizyonuna milli birlikle ulaşmanın azmindeyiz. Seçimleri Türk milletinin karar anı, Cumhuriyeti yeni yüzyılı olarak değerlendiriyoruz. Adayımız belli, kararımız nettir. Seçime kadar değil, Türkiye Yüzyılı’nın çatısını el birliğiyle örene kadar biriz diyeceğiz. Cumhur İttifakı, Türkiye’dir, pazarlıksız, araçsız, Türk milletinin has bahçesidir. Cumhurbaşkanı adayı da sayın Erdoğan’dır. (HABER MERKEZİ)

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
300x250r
300x250r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız.