DOLAR %
EURO %
ALTIN
BITCOIN %
Ankara

PARÇALI BULUTLU

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

15 okunma

Karamollaoğlu: İlk 100 TOGG siparişi Erdoğan’ın çünkü gerçekleşmeyecek

ABONE OL
20 Kasım 2022 13:30
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, Almanya’nın Duisburg şehrinde gerçekleştirilen Avrupa Seçime Hazırlık Avrupa Hamle Toplantısında partililer ile bir araya geldi. İktidarın dış politikasını eleştiren Karamollaoğlu, ittifaklara dair de açıklamalarda bulundu.

Karamollaoğlu’nun konuşmasından öne çıkanlar şöyle:

ERBAKAN HERKESLE ANLAŞIRDI: Farklı düşünceleri bir kenara itelediğimiz zaman arada kalan sizin temel inancınızdır. Biz hakkı üstün tutan tek partiyiz. Biz bu davadan vazgeçmeyiz. Prensiplerimizi terk etmeyiz. Biz zorba değiliz. Başkaları ile bir araya geldiğimizde kısır menfaat kavgalarına girmeyiz. Erbakan hocamız bunun için herkesle bir araya gelebildi. Kimlerle bir araya gelemedi dikta heveslileri ile Amerikan sevdasına kapılanlar ile başkalarına uşak olmayı vatandaşlarına hizmetkar olmaya tercih edenler ile biz bunlarla hiçbir araya gelmedik, gelmeyiz. Onun için biz her ne yaptıysak bundan sonra da yapmaya kararlıyız. Onun için yorgunluğu, küskünlüğü, ayrılığı ve gayrılığı lügatlerimizden çıkarma zamanıdır. Zaman, daha fazla kardeşlik, daha fazla birlik ve beraberlik ve de daha fazla çalışma zamanıdır.

ADİL PAYLAŞIM: 1969 yılında Erbakan hocamız önce ahlak ve maneviyat diyerek yola çıktı, biz de bugün bu amaçla çalışmaya devam ediyoruz. Ama biz maddiyatta da ülkemizi zirveye çıkartmaya, politikalar üretmeye ve yatırımlar yapmaya mecburuz. Biz ülke kalkınsın dediğimizde sadece 3-5 müteahhit zenginleşsin diye düşünmüyoruz. Biz ülkede yaşayan bütün kardeşlerimizin milli gelirden adil bir paylaşım almasını istiyoruz. Kimse bizim düşüncelerimizi dile getiremez, geçmişte Erbakan hocanın koalisyonlarla yaptıklarını yapamaz. 1974’te rahmetli Ecevit ile yapılan koalisyonda Kıbrıs zaferi kazanıldı. Sonra 1975’den itibaren de Demirel ile koalisyonlar kuruldu 270 fabrikanın temeli o zaman atıldı 70’i bitirildi faaliyete geçti ama biz iktidardan indirildik. Sonra belediyelerde iktidara geldik 89’da 5 belediye 94’te 29 belediye kazanıldı Ankara ve İstanbul dahil. Destanlar yazdık. Belediyeciliğin hakiki hüviyeti ondan sonra anlaşıldı.

İSLAM’I BİR KERE AĞZINA ALMIYOR: Ufukları dardır anlayamazlar, anlamamaktan öteye başkalarının menfaatini düşünmek için D-8’leri ağızlarına bile almazlar. Cumhurbaşkanının ağzından bir kere adını duydum. Bu mantıkla siz dış politikada ülke menfaatlerini, insan haklarını, adaleti, barışı, kalkınmayı nasıl sağlayacaksınız. D-8’lerin adını ağzınıza almaya korkuyorsunuz. Dış politikada dikkat edin nasıl koştuğunu bilmiyor ama dünyayı dolaşıyor. İslam’ı bir kere ağzına almıyor. İslam birliğinin adını ağzına bir kere almıyor neden BOP Eş Başkanı da ondan. Gerçi bir ara Eş Başkanlık ve BOP nedir diye farkına vardı nereden çıkardınız dedi ve kendi söyledikleri gündeme gelince bir daha diline dolamadı.

İLK İŞİ IRAK’A MÜDAHALE DESTEĞİ OLDU: Tayyip bey Erbakan hocayı terk etmeye karar verdiğinde siyasi yasaklı, bu yasağın affedilip affedilmeyeceği de belli değil ama bugün başkalarını itham ediyor henüz bizi itham etmedi, gittiniz Amerika ile İngiltere ile anlaştınız, ‘bu masanın arkasında bana karşı bir komplo kuruyorsunuz’ diyor bugün ama o gün Beyaz Saray’da poz verdi. Ardından ise Siyonizm ödül verdi ve öyle döndü. Nasıl unutuyor bunu. İlk yaptığı iş ise Irak müdahalesine destek vermek oldu. Amerikalıları da ikna edememişti dönemin iktidarı sonra ise Saddam’ın elinde kitle imha silahları var denildi. Amerikan meclisi bu yalan iddia üzerine müdahaleye izin verdi. Sonra ise 1.5 milyon Müslüman katledildi. Kadınlara tecavüz edildi. Alçakça çocuklara bile zulmettiler. Sonra da özür dilediler, bizimkiler ise dilemedi. Ardından ise Suriye’ye müdahale edildi. Bütün İslam alemi ile bağlarımız koptu. Bugün güya tekrar bağlar kuruluyor. Ama ardından İsrail ile normalleşme adımlarına girildi. Böyle bir mantıkla siz ülkeyi ayağa kaldırabilir, Ortadoğu’da barışı sağlayabilir misiniz?

ANLAMAKTAN ACİZLER: Cumhur İttifakı mensuplarının prensipleri var, karşındaki muhaliflere her türlü sözleri söylersiniz, hakareti edersiniz, hatta küfredersiniz. Benim ise inancımdan aldığım bir ders vardır, kötü söz çıktığı ağzın insanını temsil eder. Sen eğer hakaret ediyorsan bil ki sen o hakareti temsil ediyorsun, o hakaret sana layık. Ama bu dediğimizi bile anlamaktan acizler. Onun için bizde ahlaki ve manevi değerler, garibanın derdi ile dertlenmek, aç insanı doyurmaktır. Bugün ki gibi değil, 500 Lira vereceksin, bin 500 TL sosyal yardım yapacaksın ağzından farklı bir laf çıkınca bunu keserim deyip tehdit edeceksin sonra da diyeceksin ki Türkiye’de aç insan kalmadı. Sosyal yardım alan insan sayısı 11 milyonu geçti ama bunların hepsi endişeli iş aramaya çıktığı zaman destekler kesiliyor. O zamanda diyorlar ki işsizlik bitti. Nereden çıkarıyorsunuz? Yani böyle affedersiniz üç kağıtçılıkla ülkeyi yönetmeye çalışırsanız siz hiçbir şekilde yönetemezsiniz.

BÜTÜN DÜNYA GÖRECEK: Biz Saadet Partisi olarak ülkemizin bütün ihtiyaçlarını ülkemize yapılacak yatırımla karşılanması bizim temel hedefimiz. Her şeyimiz uçağımızda, motorumuzda, gıdamızda, ilacımızda, hastanelerdeki tıbbi cihazımızda hangi konuya girerseniz girin bütün ihtiyaçlarımızı bizim her alanda kendi ihtiyaçlarımızı karşılayacağı yatırımlara girmektir. İşlenmemiş bir maden bırakmayacağız. Hiçbir cihazı dışardan ithal etmeyeceğiz, ilaçlarımızı kendimiz üreteceğiz. Biz bunu söylediğimiz zaman ‘amma da havalı gidiyorsunuz’ diyor, niye gerçekleştireceklerimizi onlar hayal bile edemez. Onun için Allah nasip ederse Saadet iktidarına erişince Türkiye’nin şartları kısa sürede değişecek. 2-3 ayda demiyorum, 3-5 sene içerisinde Türkiye’nin ne kadar büyük bir potansiyeli olduğunu hem biz hem de bütün dünya görecek.

BUNLAR İDRAK EDEMEZ: İşsizlik ciddi yatırımlar ile çözülür. İşsizliği çözdüğünüz zaman bizim anlayışımız ile Türkiye’de ki bütün insanlar zengin olur. Çünkü bizim hedefimiz asgari ücretin hiçbir zaman açlık sınırında olmamasıdır. En azından yoksulluk sınırı. Bu ne demek bugün ki şartlarla asgari ücretin 3 ile 4 misli artması demek. Biz bunu dediğimiz zaman gene bunlar idrak etmez. Neden böyle abartıyor, abartmıyorum gerçeği söylüyorum. Almanya’da bu böylemi. Almanya’da çalışan bir işçi açlık sınırında mı yoksa kendi ihtiyaçlarını karşılayacak bir ücret alıyor mu? Almanya’da bu oluyor da Türkiye’de bu neden olmasın? Sadece Almanya değil Avrupa’nın bütün ülkeleri böyle. Neden böyle çünkü düşünmüyorlar. Kendi menfaatlerinden başka, iktidarda kalma arzuları, itibarlarını korumak dışında başka hedefleri yok. Siz bu mantıkla Türkiye’yi yönetemezsiniz.

TOGG İDDİASI: Sayın Cumhurbaşkanı dedi ki TOGG diye bir araba üreteceğiz, elektrikli olacak, 2 sene sonra faaliyete geçecek, ilk 100 otomobilin siparişini ben verdim başka kimse de sipariş vermeyecek. Sayın Cumhurbaşkanım niye? Senin ne özelliğin varda ilk 100 otomobili sen alacaksın? Başkaları da sıraya girip almak istiyor. Bu gerçekleşmeyecek bir senede de, kimse yarın bağırmasın diye bunu söylüyor. Kendisi de ne yapacak geciktiyse de biz idare ederiz diyor. Samimi değiller, gerçekleştiremezler.

HACETTEPE’DE ÜRETİLMİŞTİ: Bundan 7 sene önce Hacettepe üniversitesindeki 3 mühendisin bir araya gelerek bir elektrikli arabanın dizaynını yaptıklarını ve üretime geçirdiklerini, fabrika kuramadılar ama prototipini yaptıklarını biliyordum. Bundan dolayı da sayın Cumhurbaşkanına seslenmiştim ya siz böyle bir arabayı imal etmek istiyorsunuz da bu arabayı 7 sene önce prototipini üreten mühendislere bir teşekkür ettiniz mi? Ne teşekkür etmesi ya adamların bu projeyi engellemeye yönelik adım attılar. Bu projeyi daha fazla yürütmeyeceksiniz dedirttiler üniversitenin rektörüne. Adam tasarrufa gidiyor onun için bu konuda para harcatmam diyor. Nereye harcayacaksın bu parayı? Allah’tan korkun ya.

PARAYLA TECRÜBE ALIRSINIZ: Sadece bir motor eksikliğinden dolayı biz tankı ithal edememiştik, bu kadar süre içerisinde 7-8 tane uçağın prototipini yaptık biz Eskişehir’de bir tankın motorunu neden gerçekleştiremediniz. Bu Türkiye için iktidar için utanç meselesidir. Bu şekilde bu ülkeyi kalkındıramazsınız, bunun için Saadet Partisi’ne ihtiyaç var. Hem cesaret hem bilgi hem de tecrübe olacak bu bizde var. Biz sadece kendimiz, bizimle birlikte çalışan insanlar için değil Türkiye’nin bütün potansiyelini ayağa kaldıracak anlayışa sahibiz. Bunu biz yaparız siz yapamazsınız. Amerika’dan, Yunanistan’dan bilmem İtalya’dan, İspanya’dan tecrübelerini para ile alırsınız ama siz bu ülkenin içerisinde fikir üreten insanlara önem vermezsiniz” ifadelerini kullandı.

HASTALANMAMAN MÜMKÜN DEĞİL: Şahsiyetli bir dış politika uygulamayı şiar edindik. Ne demek şahsiyetli dış politika; emperyalistlerin, sömürgecilerin etkisi altında kalmadan, bu zalimlerin etkisi altında kalmadan bir dış politika oluşturma. Bizim kimse ile kavgamız yok. Ne Almanya ile ne İngiltere ile ne kamil manada Amerika ile, bu zihniyetlerdeki sapıklığa karşıyız biz. Bizim Avrupa ile hak ve adalet ekseninde irtibatımızı güçlendirmeyi emin olun arzu ederiz. Ama hak ve adalet ekseninde. Biz köle olamayız. Kimsenin köle olmasını da istemeyiz. Onun için bizim ideallerimiz sadece bizim için değil Avrupa’da yaşayanlar içinde ideal olarak benimsenmelidir. Milli Görüş dediğiniz basit bir görüş değil. Milli Görüş gömleğini çıkardığın zaman hastalanmaman mümkün değil. Siyonist gömleği seni korumaz bunu iyi bil.

(HABER MERKEZİ)

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
300x250r
300x250r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız.