DOLAR %
EURO %
ALTIN
BITCOIN %
Ankara
22°

AZ BULUTLU

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

20 okunma

Cumhurbaşkanı Erdoğan AK Parti’nin İstanbul mitinginde konuştu: ‘Resmi rakam 1 milyon 700 bin’

ABONE OL
8 Mayıs 2023 01:00
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılacağı AK Parti’nin İstanbul mitingi başladı. Çok sayıda İstanbullu mitingin yapılacağı Atatürk Havalimanı Millet Bahçesi’ne saatler önce giriş yaptı.

Alanda görevliler tarafından katılımcılara Türk bayrağı, AK Parti bayrağı ve şapka dağıtıldı.

Türkiye haritası sahne konseptiyle hazırlanan platformda, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın fotoğrafının yanı sıra “Türkiye sana emanet” ve “Türkiye Yüzyılı için doğru zaman doğru adam” yazısı, TOGG, gemi, tren, uçak görselleri yer aldı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, miting öncesi MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ile bir süre sohbet etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli

AK Parti İstanbul İl Başkanlığı tarafından yayınlanan mitinge erişim için ulaşım rehberinde, İstanbul’un 39 ilçesinde belirlenen noktalardan toplamda 10 bin otobüsün alana hareket edeceği belirtildi. Ayrıca, Marmaray’a (Yeşilyurt/Yeşilköy durağı) entegre ücretsiz ring seferler yapıldı. M1A Yenikapı-Atatürk Havalimanı Metro Hattı’nda da ek seferler düzenlendi.

Mitingde AK Parti’nin İstanbul milletvekili adayı da olan müzisyen Yücel Arzen ve Uğur Işılak konser verdi.

Bakanların konuşmasının ardından sahneye çıkan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “İstanbul’da doğduk, İstanbul’da belediye başkanlığı yaptık, başbakanlığa yürüdük, cumhurbaşkanlığı yaptık ve bu yürüyüşü beraber yaptık. İstanbul bugün haykırıyor, 14 Mayıs’ta birilerini emekliye sevk edeceğiz. Dün Maltepe’delermiş. Resmi rakam 1 milyon 700 bin” dedi.

Konuşmasında sık sık Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu’na yüklenen Erdoğan’ın açıklamalarından öne çıkanlar şöyle oldu:

İSTANBUL AYNI ZAMANDA TÜRKİYE’DİR: İstanbul’u doğumdan bu yana aşkla sevdik. İstanbul sadece kendi sınırlarından, orada yaşayanlardan ibaret bir şehir değil; İstanbul aynı zamanda Türkiye’dir. Balkanlar’dan Kafkas’a dört bir taraftan kardeşlerimizin şehridir. Yerle gök arasında nerede yaşamak istersin diye sorulsa vereceğimiz cevap her zaman İstanbul’dur. Burası ortasından deniz geçen şehirdir. Herkesi kucaklayıp bağrına basan bir şehir burası. İstanbul’un bu farklılığı bizi bu şehre farklı bir şekilde hizmetkar olmaya sevk ediyor.

MİLLETİM 14 MAYIS’TA BUNLARA GEREKEN CEVABI VERECEKTİR: Atatürk Havalimanı bizim için sadece seyahatlerimizi gerçekleştirdiğimiz bir yer değil. Havacılık faaliyetlerinin başladığı ve tek parti CHP’si tarafından bitirildiği yerdir. Benim milletim 14 Mayıs’ta bunlara gereken cevabı verecektir. Biz vatanımızı böldürtmeyeceğiz.

İSTANBUL ‘EVET’ DERSE BU İŞ BİTER: Atatürk Havalimanı’na şimdi de Teknofest’i gömmek istiyorlar. Gömdürmeyeceğiz değil mi? İHA’ları SİHA’ları, Akıncılara sahip çıkacak ülkemizi ayağa kaldıracağız. 15 Temmuz’da gece buraya indik. Bay bay Kemal tankların arasından FETÖ’cüler tarafından kaçırılarak Bakırköy Belediye Başkanı’nın evine gitti, orada kahvesini yudumladı. Ona ihtiyacımız yoktu, on binler buradaydı. 15 Temmuz destanından rahatsızlık duyanlar buradan her geçtiğinde aynı hezimeti yaşıyorlar. Onların bu kabuslarını hiç bitirmeyeceğiz. İstanbul ‘evet’ derse bu iş biter, İstanbul ‘birilerini emekli edeceğiz’ derse bu iş biter.

ŞİMDİ BEN KOŞUYORUM, İNANIYORUM Kİ SİZ DE KOŞACAKSINIZ: Avrupa’nın dergileri şimdi burayı izliyor, ‘acaba Atatürk havalimanında ne oluyor?’ diye soruyor. Buradan cevabı siz vereceksiniz Öyle bir ses verin ki bu mübarek ülkenin üzerinde karanlık hesaplar yapanların yüzü düşsün. 14 Mayıs’ta bu ülkenin, bu şehrin kazanımlarına sahip çıkıyor muyuz? Gittiğimiz her şehirde havalimanından miting meydanına kadar milletimizin sevgisine şahit olduk. Ne diyor şair, yürüyeceksin, millet yürüyecek arkandan. Şimdi ben koşuyorum, inanıyorum ki siz de koşacaksınız.

ÜLKEMİZE KAZANDIRDIĞIMIZ HER HİZMETE TAKOZ KOYUYORLAR: Bizim İBB Başkanlığı’ndan beri bir prensibimiz var, söylediğimiz her şeyi yapıyor yapmayacağımız hiçbir şeyi de söylemiyoruz. Ülkemize kazandırdığımız her hizmete takoz koyuyorlar. Türkiye’nin her kazanımından rahatsızlık duydular, hatta bunu açıkça söylemekten de çekinmediler. Biz sözümüzü hep milletimize söylüyoruz. Eser ve hizmet yarışını da muhalefet ile değil kendi kendimizle yapıyoruz.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, eşi Emine Erdoğan ile mitinge katılanları selamladı.

TABİİ Kİ SORUNLAR DA VAR…: Tek tek anlatsak günlerce bitmeyecek eser ve hizmetle ülkemizi büyüttük. Yürümekle bu yol bitmez. Yapacağımız çok şey var. Tabii ki sorunlar da var. Ama önce nereden nereye geldiğimizi görmemiz lazım. Bir yönetici düşünün iş başına geldiği günden beri engel üstüne engel aşmak zorunda kalıyor. Bizi bu şehre hizmetten alıkoymak için neler yaptılar neler. Bu şehri sahip olduğu altyapı ve üstyapı zenginlikleri ile bütünleştirerek gıpta ile bakılan şehir haline getirdik. Haliç’in tüm dip çamurlarını pompa sistemi ile naklettik. Sütlüce’de şimdi kongrelerimizi yapıyoruz. Boğaz’ın suyunu tünel sistemi ile Haliç’e bağladık. Haliç’teki kirli su temizlendi. Bizden sonra da İstanbul’un başındaki adam maalesef rezil etti. İstanbul’u sel bastığı zaman gittiği yer belli. Ya yurt dışı ya Bodrum. Bay bay Kemal buna bir talimat vermiş: ‘Çık Van’a git.’ Van’da da PKK’lılarla anlaşmışlar onların işaretlerini yapıyorlar. Ya Ekrem, sen Trabzonlusun, İstanbul’a hizmetkar olmak varken senin oralarda ne işin var?

DOLMABAHÇE’DEKİ CAMİ İDDİASI: Zulüm 1453 yazdılar duvarlara. Başbakanlık ofisimin karşısına rahmetli anneciğime hakaretler ettiler. Bunlar Dolmabahçe’deki camiye bira şişeleri ile girdiler. Mabedimizi kirlettiler. Tüneller açmaya kalktılar, ama bedelini ödediler. Benim milletim ayyaşa sarhoşa meydanı bırakmaz. Zulüm 1453’te başladı yazanların mesajı açık değil mi? Kumpas kasetlerine sarılanların mesajı açık değil mi? 15 Temmuz’da tankların arasından kaçıp gidenlerin mesajı açık değil mi? Ekonomik tetikçilerin tuzaklarına tüketmeyin ülke batsın diyenlerin mesajı açık değil mi?

DEPREM FELAKETİ İLE SIKINTILARIN ARTTIĞINI BİLİYORUZ: Amerika’da kimlerle görüştün bay bay Kemal açıklasana. 21 yılda ülkemize eser ve hizmetleri kazandırdık. Milli geliri 3 kat artırdık. 21 milyona iş ve aş sağladık. 13 buçuk milyon yeni konut yaparak ailelerimizi yeni yuvaya kavuşturduk. Açtığımız okullarla, hastanelerle, tünellerle milletimizin tamamının hayat kalitesini yükselttik. Ülkemizdeki sıkıntıları da biliyoruz. Deprem felaketi ile sıkıntıların arttığını biliyoruz. Zamanla hal yoluna girdiğini muhakkak göreceğiz. Her sıkıntıyı nasıl çözdüysek bunların da üstesinden biz geleceğiz. Seçim beyannamemizde yüzlerce binlerce başlıkta ifade ettiğimiz projelerin tamamını hayata geçireceğiz. 14 Mayıs’ı milat yapmaya hazır mıyız. Eserlerimizle, her şeyimizle bu yoldayız. Bizde laf yok, icraat var. Emniyetten bilgileri alıyorum. Hâlâ gelmeye çalışan vatandaşlarımız var. Atatürk Havalimanı yetmiyor. Türkiye tarihinde en büyük yıkıma yol açan deprem ile karşı karşıya kaldı. Yıkıntıları kaldırdık, yeni konutların inşasına başladık. Bay Kemal sen İzmir milletvekili olarak İzmir’deki afetlerde ne yaptın? İzmir’de konutları yine biz yaptık. Bu depremin ülkemize maliyeti 100 milyar doların üzerinde. Deprem yükünü de omuzladık. Ekonomimizi yıkma tehditleri savuranları da unutmadık. Biz çareyi küresel tefecilerden borç dilenmede değil ülkemizin kendi insanında arıyoruz.

KAMU İŞÇİLERİ İÇİN ZAMMI DA SALI GÜNÜ AÇIKLAYACAĞIZ: Davos’a gittiğimizde IMF başkanına “Siz alacağınızı bizden tahsil ediyor musunuz, ediyorsunuz. O zaman Türkiye’nin siyasetine karışmak size düşmez, Türkiye’yi ben yönetiyorum” dedim. Merkez Bankası döviz rezervi 22.5 milyar dolardı şimdi 115 milyar dolar. Dünyada herkes faizi yükseltirken biz düşürüyoruz. İstiyoruz ki yatırımcı gelsin yatırımını yapsın, bankalar gereken krediyi versin, ihracat yolu ile de Türkiye’nin rakamları patlasın. Açılan her yeni tesis istihdam olarak, ihracat olarak bizim kazanç hanemize yazılıyor. Eskiden 66 lira olan en düşük emekli maaşını 7 bin 500 liraya yükselttik. İnşallah 7 bin 500 liranın üzerindeki emekli maaşlarını düzeltmek için bir çalışma yapacağız. Asgari ücreti gözden geçireceğiz. Memurlarımızın maaşına Temmuz’da sadece enflasyon farkı eklemekle kalmayıp refah payı artışı da yapacağız. Kamu işçileri için zammı da salı günü açıklayacağız.

LGBTİQ+’LARI HEDEF ALDI: Masanın üstünde kimler var altında kimler var hepsi birbirine karışmış. Ne diyorlar, ‘Tayyip Erdoğan gitmeli.’ Türkiye’de yönetim gitmeli manşetleri atanlar kendini milli görüşçü olarak pazarlayanlarla LGBT’cileri aynı safta buluşturanlardır. Bu LGBT’cileri sandığa gömmeye var mıyız? Bunlar kapalı kapılar ardında görüşüyor. Tabanlarının hassasiyetini umursamıyorlar. Türkiye’nin yönetimine talip olsun diye kurulan masanın nereye vardığına eminim.

ERDOĞAN MİTİNGE HELİKOPTERLE GİTTİ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan mitinge gitmek için Üsküdar Kısıklı’daki evinden aracıyla çıktı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, seçmenlerle sohbetin ardından, Kısıklı’daki helikopter pistinden mitingin yapılacağı Atatürk Havalimanı’na hareket etti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın konuşmasından önce Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, sahneye çıktı.

‘TAYYİP ERDOĞAN’I TERK ETMEDİNİZ’

Bakan Soylu, siyasi tarihlerinin en büyük mitingini gerçekleştirdiklerini ifade ederek, “Size bu yakışır. Saf saf dizildiniz. Hep birlikte dizildik. Hak için adalet için, dünyaya hak sözünü haykırmak için dizildik. Doğru adama, doğru zamanda verdiğiniz destek sayesinde 21 yılda bu ülkede büyük devrimlerin, büyük değişimlerin altında imza atıldı. Hepinizin sayesinde. Korkmadınız, ürkmediniz, sinmediniz, çekinmediniz. Bugün Türkiye karşı karşıya kaldığı bütün badirelere rağmen istikametine devam ediyor. Eğitimde, ulaşımda, enerjide, güvenlikte, sağlıkta, bilişimde alt yapısını tamamladı. Türkiye’yi dünyanın standartlarına getirdi. Gezi olaylarına rağmen, 17-25 Aralık darbesine rağmen, 6-8 Ekim’de bu ülkenin güneydoğusunu yıkıp yıkmalarına rağmen, 15 Temmuz hain FETÖ darbe girişimine rağmen, bin 300 kilometrelik mesafede terör koridoru kurmak istemelerine rağmen, dünyanın en büyük salgını ile karşı karşıya kalmamıza rağmen, Ukrayna Rusya savaşına rağmen, dünyanın en büyük göç dalgasına karşı karşıya kalmamıza rağmen siz Tayyip Erdoğan’ı terk etmediniz. Siz Tayyip Erdoğan’ı yedirmediniz bunlara. Resimiz gemiyi karaya oturtmadı, selametle çıkardı istikamete gidiyoruz” ifadelerini kullandı.

Çocukluğu döneminde okullarda kutlanan Yerli Malı Haftalarını hatırlatan Bakan Soylu, “Tayyip Erdoğan Türkiyesinde yerli malları haftasını Teknofest’te kutluyoruz. İHA’yla, SİHA’yla, Akıncı’yla, Kızılelma ile, ATAK helikopterlerimizle, Altay tanklarımızla kutluyoruz. Siz büyük devrimlerin altına imza attınız. Onun için çıldırıyorlar, saldırıyorlar. Onun için Türkiye’nin gelişmesini ve büyümesini hazmedemiyorlar. Allah’ın izni ile 14 Mayıs’ta reisimiz Cumhurbaşkanı seçilecek. Bu millet de Kemal’e bay bay diyecek” diye konuştu.

Soylu, “Cumhurbaşkanımızın ortaya koyduğu irade ile terörü sildik süpürdük mü. Doğu ile batıyı birbiri ile kardeş yaptık mı. Bu ülkede ‘ben dindarım’ diyen diyebildi mi? ‘Kürdüm aleviyim’’ diyen diyebildi mi? 29 Ekim 2023 tarihinde bu ülkenin dağlarında bir tek terörist kalmayacak. Tayyip Erdoğan’ın yüzünü kara çıkarmamak için gece gündüz çalıştım. Sellerden teröre her yere koştum. Size bir tek şey söylüyorum. İstanbul Tayyip Erdoğan size emanettir” dedi. (HABER MERKEZİ)

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
300x250r
300x250r
şişli escort bakırköy escort gaziantep escort bayan gaziantep rus escort gaziantep escort escort

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız.

deneme bonusu veren siteler deneme bonusu veren siteler 2023deneme bonusu veren sitelerdeneme bonusu veren sitelerdeneme bonusu